O nás

Jedného dňa som dostal požiadavku od programátora napísať niečo o nás, že na e-shope je taká časť, kde treba niečo napísať.

Môj život sa neustále pohyboval okolo rybačky a to až do takej miery, že som pracoval v rybárskych obchodoch pôsobiacich na Slovensku. Prišiel však čas, založiť svoj vlastný obchod. Vedel som však, že ak chcem uspieť musím robiť niektoré veci ináč. To znamenalo ísť ale s kožou na trh a to doslovne.

V začiatkoch založenia firmy Thymallus sme sa sústredili na organizovanie výstavy Muškárska sobota s priateľmi Kysučanmi. Neskôr sme začali robiť svoje prvé rybárske videa, ktoré nájdete na YouTube.

Postupnou prácou a rozvojom firmy Thymallus sme došli k nášmu hlavnému cieľu a tým je sponzorované zarybnenie – pomoc riekam finančne.

Naša prvá pomoc smerovala do rieky Kysuca. Kysučanom sme poskytli finančné prostriedky a oni spolu s akciou na internete získali dostatok prostriedkov na kúpu krásneho lipňa a pstruha potočného. Toto zarybnenie bolo nad rámec plánovaného. Akcia sa stretla s pozitívnym odkazom. Všetky ryby smerovali do ich revíru CHAP. Dnes vidíme, že naše úsilie, veľká snaha a odbornosť MO SRZ Kysuca sa vyplatila. Revír Kysuca je špičkovým revírom a revírom, ktorý vyhľadávajú nielen slovenský rybári, ale aj Poliaci a Česi.

 

 

Rieku Kysucu veľmi rád navštevujem, ale moje detstvo je spojené s riekou Váh v oblasti Ružomberka. Rieka Váh je najdlhšou riekou Slovenska a zároveň riekou, ktorá dokázala uživiť naše kráľovné riek hlavátky. Rieku Váh navštevovali rybári aj so zahraničia., rieka bola domovom významných ľudí. Za zmienku stojí slovenský herec Jozef Kroner. Táto rieka však pri vzniku rybárskeho obchodu Thymallus bola v zlej kondícii.

So vznikom CHAP sme začali investovať finančné prostriedky do rieky Váh. Hneď prvé naše zarybnenie rieky Váh sa ukázalo ako správne. Rieka vyslovene ožila. Hreje ma pri srdci, tento stav a nebanujem, že sme investovali naše peniaze aj do ďalších zarybnení rieky Váh.Vďaka ľuďom vo vedení MoSRZ Ružomberok sa nadviazala spolupráca pri ďalších zarybneniach rieky Váh a výsledok je možné pozorovať v podobe krásnych úlovkov , samostatného výteru obnoveného generačného stáda rýb.

 

 

„..stretol som na brehu starého rybára a ten mi hovorí. Jano už nevládzem brodiť vodou a tak chytám ryby pohľadom na vodu. Dlho som nič nemohol chytiť,  ale teraz si snáď ešte o barlách obujem čižmy a zabrodím. Jano, tá voda žije a ja tu zase vidím muškárov...“

 

Život tečie ako tá veľká rieka Váh. Postupnými krokmi sme dospeli do stavu, kedy rieka Váh môže pozvať rybárov pretekárov , tak vzniklo ďalšie naše podujatie s názvom Big Ríver Race, ktorého cieľom je získať ďalšie finančné prostriedky na zarybnenie, lebo rieka Váh si to zaslúži od nás všetkých...

 

 

Ján Táborecký
Thymallus.com